Co je to SEO?

co je seo

Co je to SEO?

SEO je zkratka pro Search Engine Optimization – optimalizace webu pro roboty vyhledávačů, například Google nebo Seznam.

Cílem SEO je přivést na váš web více organického (neplaceného) provozu a zlepšit jeho přítomnost a viditelnost v online prostředí.

Jedná se o proces optimalizace obsahu a struktury vašich webových stránek tak, aby se na stránkách s výsledky vyhledávačů (SERP) umístily výše na konkrétní klíčová slova nebo klíčové fráze.

SEO zahrnuje mnoho různých technik a postupů. Velmi důležitá je například správná analýza a použití klíčových slov.

Analýza se provádí pomocí různých specializovaných webových nástrojů. Určená klíčová slova se následně vhodně použijí dle daných pravidel pro marketingovou optimalizaci textů a nadpisů, popisů obrázků, a meta popisků v technickém pozadí webu (back end) a v textech přímo na webových stránkách (front end).

S klíčovými slovy je však nutné pracovat obezřetně. Nadužívání klíčových slov, anebo nevhodné kombinace slov může být bohužel i kontraproduktivní a může v „očích“ robotů, ale i v očích zákazníků kvalitě webu uškodit.

Další důležitou technikou je vytváření odkazů na jiné hodnotné zdroje informací. S linky se také musí pracovat opatrně a nalézt rovnováhu.

Je žádoucí poskytnout zákazníkovi zajímavé a doplňující informace, které jsou k dispozici na cizích webech, ale také je třeba zajistit, aby nám zákazník z našeho webu zbytečně neodešel a už se nevrátil.

Práce na SEO je alchymie, ale také adrenalin a radost, když se něco povede. Tvorba kvalitního obsahu a poskytnutí informací užitečných pro zákazníky je klíčové.

Pokud zákazníkům poskytnete zajímavé informace, zvýší se viditelnost vašich webových stránek a přilákáte větší návštěvnost z vyhledávačů bez nutnosti nakupovat reklamy.

Práce na SEO je piplavá a náročná na odborné znalosti, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí.

Pro první konzultaci zdarma nám kdykoliv napište, zavoláme Vám.

Kontakty na www.ramark.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *